Příslušný úředník ministerstva zemědělství bezelstně vysvětlil veřejnosti, že ministerstvo dostalo takové množství žádostí o zákaz drezury, že se prostě rozhodli jim vyhovět.

Aha. Takže když dokážete poslat určité množství žádostí na nějaké ministerstvo, tak vám úředníci vyhoví? Proboha! Blíží-li se projednání nějakého společensky zajímavého zákona, dostává každý člen parlamentu stovky a tisíce e-mailů, které žádají přijetí (či odmítnutí) té či oné zákonné normy.

Tisíce podporujících e-mailů chodily do mé senátní schránky před hlasováním o velezradě prezidenta Klause, tisíce podporujících e-mailů chodily do mé schránky před hlasováním o Lisabonské smlouvě nebo o zákoně o Šumavě. Jedná se o klasické aktivistické a v řadě případů robotem rozesílané e-maily, které jsou základním nástrojem podobných nátlakových akcí. A co na to ministerstvo zemědělství? „Bez mrknutí oka“ se takovému tlaku podvolí.

Do cirkusů nechodím, ale jde o jistou tradici, mnoha lidem a dětem se to líbí a cirkusáci dokazují, že zvířata nejsou týrána. Nepodléhejme tlaku dobře organizovaných aktivistů! Nereprezentují názor většiny veřejnosti!

Autor je senátor za ODS.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku.