Nechci ani naznačovat, že se smyčka okolo hlavního vyšetřujícího policisty Pavla Nevtípila stahuje. Jisté ale je, že někteří jeho nadřízení, kteří mu vyjadřovali plnou podporu, odešli či byli odejiti ze svých funkcí.

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch se ohradil proti kritice nadřízených kvůli nedůslednému postupu, když k důraznějšímu nemá vytvořeny podmínky. A je potřeba dodat, že se tomu nikdo nedivil.

Karty tak drží v ruce velmi inteligentní a velmi ctižádostivá vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Na jednu stranu ví, že případ Čapí hnízdo nesmí doputovat k soudu, protože justice se zatím nepodvolila a případ by zřejmě skončil odsouzením, pádem vlády a nástupem premiéra a jeho rodiny do vězení. Ale ví také, že to nemůže být ona, která by jakkoli podržela premiéra, protože by to mohlo v budoucnu ohrozit její kariéru.

A tak zatím pouze bývalá ministryně spravedlnosti a dnes poslankyně ANO Helena Válková, která by neměla mít žádné informace z vyšetřování této kauzy, vypouští do médií kouřovou clonu tvrzením, že má informace o tom, že případ bude odložen. To je velmi pravděpodobné. Komplikované ale je, kdo a jak k tomu vydá pokyn a kdo rozhodne. Proto je před Lenkou Bradáčovou velmi složitý rok.

Autor je senátor za ODS

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku.