Zdá se mi, že se výzva „zchlaďte hlavy“ stává stále aktuálnější. Nejradikálnější aktivisté v boji proti globálnímu oteplování vyzývají k radikální změně životního stylu. Nejde jen o zásadní omezení automobilismu či letecké dopravy, ale třeba i vybití stád hovězího, protože krávy prdí a významně tak přispívají k produkci kysličníku uhličitého.

Objevily se ale i výzvy, aby ženy nerodily, protože narození a výchova dítěte zanechává významnou uhlíkovou stopu. A také jsme zaznamenali první sebevraždy z důvodu „klimatického smutku“, což je pojem, který aktivisté chtějí zavést mezi lékařské diagnózy.

Vrcholem je pak boj proti globálnímu oteplování záškoláctvím. Progresivističtí učitelé v západní Evropě dovolují tisícům studentů každý pátek demonstrovat v ulicích. Myslím, že by většina demonstrujících dětí neuměla odpovědět na základní otázku, stávkují-li proti globálnímu oteplování, nebo proti globálnímu ochlazování.

Nejsou si totiž jisti ani vědci, kteří tuto problematiku za velké peníze zkoumají a kteří svým alarmismem děti do ulic posílají. Vědci tuto otázku vyřešili přejmenováním na „boj proti klimatické změně“. Protože přeci nejen oteplování, ale i ochlazování planety je problém, na jehož zkoumání musejí vlády uvolnit velké peníze!

Autor je senátor za ODS.

Názory zde zveřejněné přinášejí různé pohledy publicistů a osobností, ale nevyjadřují stanovisko Deníku.