Jistě, osmadvacetiletý „Francík“ je výborný brankář, který v posledních letech na velkých akcích nikdy nezklamal. Uplynulou sezonu ale strávil za velkou louží, kde se (marně) pokoušel protlačit do branky Colorada. Musel se kvůli němu trenér Miloš Říha zbavovat Kováře?

Ten má za sebou ve třiceti letech vydařený ročník a více méně se očekávalo, že v Bratislavě začne jako česká jednička. Z toho sešlo a náhradníka dělat nechce. „Férově jsme se domluvili, čekal jsem to horší,“ řekl trenér. Situaci podal tak, že podobné věci se stávají nikdo nemá místo v týmu jisté.

V tom má jistě pravdu, není ale tahle kauza přece jen specifická? Jde o gólmany, klíčové hráče mužstva. Nejen že Říha odmítl jmenovat jasnou jedničku, teď dokonce poslal pryč brankáře, který v uplynulé sezoně vytvořil nový rekord KHL v počtu vychytaných výher. Čiší z toho nejistota, nerozhodnost.

Podle trenéra Kovář neměl ideální formu. Trochu sporné tvrzení Kovář v přípravě nechytal špatně, byť v Brně byl u proher s Finy a Rusy.

Hlavně ale koučovo rozhodnutí jde zcela proti jeho někdejšímu tvrzení, že chce spoléhat především na hráče otestované v turnajích EHT. Teď přitom raději vsadil na brankáře z nižší zámořské ligy, který se musí rychle aklimatizovat na evropská kluziště. Nesvědčí to o právě jasné koncepci.