Roberto Brazzale
* předseda představenstva mlékárenské sýrařské společnosti Brazzale
* člen představenstva české sýrařské společnosti Brazzale Moravia
* Vymyslel řetězec prodejen “La Formaggeria Gran Moravia”, “Ekoudržitelný řetězec Gran Moravia”, “Gran Moravia Waterfootprint”, vedl projekty k vytvoření řady výrobků jako máslo “Burro Superiore Fratelli Brazzale” a sýry “Gran Moravia” a “Verena”.
* Vystudoval práva a hru na varhany

Je to odporné, obzvlášť když si uvědomíme, že každý z nich představuje neopakovatelný vesmír individuality, zkušenosti, citů, vášní, inteligence, který se proplétá s dalšími tisíci vesmírů, které dávají vzniknout podivuhodnému zázraku lidského života.

Italská společnost se na jednu stranu jeví velmi pozorná k riziku ztráty těchto životů, ale na druhou stranu se zdá, že zcela vytěsnila myšlenku na lidské životy, které dosud neexistují, tedy na ty potenciální.

Čtenářka Deníku z Londýna: Britská důvěra, odvaha a špatné zdravotnictví

Roberto Brazzale, předseda představenstva mlékárenské sýrařské společnosti Brazzale.Zdroj: Archiv Roberto BrazzaleI tato, nekoronavirová, čísla jsou děsivá: v roce 2019 zemřelo v Itálii 647 tisíc lidí, naproti tomu se narodilo jen 435 tisíc dětí. V jednom roce jsme ztratili 212 tisíc životů. V této téměř všeobecné lhostejnosti tedy v Itálii ztrácíme neuvěřitelných 580 životů denně kvůli neuskutečněným zrozením, číslo, které podivně připomíná číslo obětí nemoci Covid-19 v těchto dnech pandemie. Neuvěřitelné je, že toto se děje spoustu let ve stále narůstající míře.

Nenarozené děti, život, který se neobnovuje, představuje nezadržitelný pád a ztrátu, proti které očividně nikdo nechce hledat vakcínu. Mluvíme o životech, které jsou nepostradatelné pro rovnováhu a realizaci našeho lidstva. O životech, které s sebou přinášejí slunce a úsměv, které dávají útěchu, darují motivaci, všechno omlouvají.

Spisovatelka Irena Obermannová: Co když je to příležitost?

Jakmile zvítězíme nad obávaným virem, měli bychom mít v Itálii radost, kdyby se nepřerušil náš boj za zachování života a jeho nekonečné krásy. Kdyby nám každý večer „komisař pro život“ podal zprávu o vývoji statistických křivek: „Počet nově narozených v Itálii dnes konečně překročil počet mrtvých a mimořádná opatření budou moci být zmírněna, avšak jen postupně.“

Nechte nás snít.

ROBERTO BRAZZALE

A jaký je váš názor? Pište prosím na adresu nazory@vlmedia.cz. Vaše příspěvky rádi zveřejníme.