Kavčí nebo Kafkovy hory?

Foto: Deník

To je poprask na bělidle! Chystá se volba šesti členů Rady České televize. Zatímco prostý divák řeší, zda je lepší Kočka není pes, nebo Pošta pro tebe, intelektuálové a politici sahají po kalašnikovech.  

Na rozdíl od diváka, který o Radě neví a ani vědět nechce, ji považují za životně důležitou. Intelektuálové, zejména televizní redaktoři se třesou, že je politici už tentokrát skřípnou. A politici se třesou na to, … že je už tentokrát skřípnou.

Ve skutečnosti má Rada dle zákona jedinou důležitou pravomoc. Mohla by v krajním případě odvolat ředitele. Pokud je však generální osobnost, otočí si radní kolem prstu na levé noze. I ty počítače totiž mají od něho.

Redaktoři procitají z děsivých snů zbytně. Marně se politici těší, že z Moravce bude lítat peří. Nestane se nic, zámek na Kavčích horách v Praze zůstane nedobytný.

Jeho budoucnost se neřeší věcně, nýbrž politicky a hystericky. Divák, platící svých stopětatřicet korun měsíčně neví, zda je vynakládá rozumně a šetrně. Má právo se na ně ptát. Místo odpovědí však slyší jen obviňování a hloupé fámy. Vina na pohrdání lidmi je v tomto případě rozdělena rovnoměrně mezi politiky a televizi.

Autor: Martin Komárek

SERVIS

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek?
Posílejte ZDE

HLAVNÍ ZPRÁVY

Zprávy odjinud

Akční letáky