Fanoušci na stadiony pořád ještě nesmí, tak se o víkendu usadili doma k televizi nebo k počítačům a svým barvám fandili alespoň na dálku. A co viděli? Mimo jiné třeba to, že Slavia si z FORTUNA:LIGY udělala svoji vlastní soutěž a soupeři jsou odsouzeni maximálně k boji o stříbrnou příčku. Stejně jako to kdysi platilo o Spartě, v 80. a 90. letech.

Proč si myslím, že je o titulu rozhodnuto, i když do konce sezony chybí ještě odehrát spoustu kol? Ohromná šíře a hlavně síla kádru trenéra Jindřicha Trpišovského. Ten musí před každým zápasem řešit zapeklitý rébus, která z hvězd se nedostane na trávník.

V sobotu proti Olomouci poslal nabušenou sestavu a během utkání pak udělal pět střídání. Vedle mladíka Berana šlo o van Burena, Tecla, Júsufa a Musu. Každý z těchto útočníků by v jakémkoliv ligovém klubu patřil do základní sestavy. To dokazuje, že Trpišovský má na české poměry až neuvěřitelně kvalitou nabitý kádr. V tuzemské soutěži prostě nemá Eden momentálně konkurenci. Snad uspěje i v té mezinárodní.