Především ty lidi na Letné nikdo neplatil a Milion chvilek za demokracii není žádnou odnoží Sorose, jak jste se možná v minulých dnech dočetli v některém z řetězových e-mailů. 

Letná byla zorganizována z peněz malých přispěvatelů a těch několik set tisíc lidí tam přijelo a přišlo o své vůli a zadarmo.
Hlavním důvodem je opravdu obava o demokracii v této zemi. V jejím čele stojí Andrej Babiš, člověk, který po-dle závěrů policejního vyšetřování podvodem získal dotaci padesát milionů na výstavbu svého rodinného sídla. 

Výměnou ministra spravedlnosti a jmenováním Marie Benešové zvětšil Babiš podezření, že stíhání své a svojí rodiny zamete pod koberec. Babiš je také stále registrovaným agentem Státní bezpečnosti. A jeho předběžně zjištěný střet zájmů v otázce eurodotací může tuto zemi připravit o stamiliony.

Proto požadavek na jeho odstoupení není nijak přehnaný. Ve slušných zemích by se nikdy premiérem nemohl stát.
Za to, že předsedou vlády je, může ten, kdo ho do funkce jmenoval, prezident Miloš Zeman. Kdyby jmenoval kohokoli jiného, byť třeba z hnutí ANO, nemuselo by se nyní demonstrovat na Letné.

Pokojný protest statisíců není protestem proti Vám. Je protestem i za Vás. Proti ohýbání demokracie a práva, za spravedlnost, která přece musí platit pro všechny.

Ano, Vám se nyní daří lépe, zvýšili plat, nebo důchod. Jednak to Babiš neplatí ze svého, ale z našeho, druhak se přece nenecháte uplatit.

Nikdo po Vás nechce, abyste chodil na Letnou, ale jen se prosím zamyslete. Opravdu je Babiš stále Vaše volba? A myslíte i na Vaše vnuky? Co jim řeknete, až se zeptají: Ty jsi toho Babiše opravdu volil(a)? A fakt několikrát?