Se svým doprovodným týmem UPRT jel nonstop. Zdolával kopce, projížděl údolím, pral se s deštěm, větrem i sluníčkem. Je to těžké, přiznal tisíc kilometrů před cílem, kdy se už těšil domů. Dan je pro mnohé jako droga, příznivci ho sledují, ženou ho do cíle svými sms zprávami a komentáři.

Opět jim je „ukradené“ televizní zpravodajství, mají prý svoji televizi. Tak reagují na živé vysílání z trati. Lidé o něm skládají i básničky, je pro ně guru, muž, který si dokáže plnit své sny, i když je za nimi spousta dřiny, pevné vůle, odříkání, ukázněnosti, každodenní trénink. Ani s ním se přitom život nemaže. Vloni, před nejtěžším cyklistickém závodem světa, RAAM Amerika, kdy za deset dnů ujel na kole 5 tisíc kilometrů, si v době nejintenzivnějšího tréninku zlomil na čtyřikrát klíční kost.

Přesto extrémní závod nevzdal. Svým letošním počinem chce navíc podpořit hendikepovaného Petra na vozíčku a i jemu tak pomoci splnit jeho sen. Biker Dan je pro ostatní výzvou a velkou motivací. Důkazem, že všechno je o nás samých.