Očkovací průkaz byl dobrý vynález

Někdo napsal do Deníku příspěvek, že stát brutálně zasahuje do práv rodičů. Ti dotyční občané asi nemají v hlavě všechno v pořádku. Neviděli ještě nikdy děti, které jsou postižené obrnou, spálou, teď spalničkami a jinými těžkými nemocemi. Ať si zajedou podívat do Janských Lázní, nebo do Klimkovic.

Co bylo za bývalého režimu výborné, tak bylo očkování a očkovací průkaz. Dítě si při injekci zabrečelo minutu, ale my rodiče jsme byli v klidu. Proč asi tyto nemoci z 90 procent vymizely? Jen proto, že bylo povinné očkování.

Proč existuje také povinné očkování dospělých, když jedou do států mimo Evropu a USA? Jestli chcete onemocnět nějakou cholerou, tak se také nemusíte nechat očkovat, aby vám také stát brutálně nezasahoval do vašich práv. Ale u dětí, které mají celý život před sebou, to je nehoráznost něco takového uvádět. 

Olga Mandrlová

Indivudální režim

Rozhodně povinné očkování nerušit. Vždyť lékař u dětí se zdravotními problémy nastavuje individuální režim očkování. Neočkované děti ohrožují všechny ostatní. 

J. Koukalová

Očkovat, ale pomoci postiženým

Samozřejmě očkovat,ale pokud očkování způsobí jiné onemocnění, třeba paralýzu, zánět mozkových blan atd., měl by se stát k tomu postavit, jako k ublížení na zdraví s následkem těžkého poškození a rodičům vše vykompenzovat.

Kdo má s očkováním špatné zkušenosti, nedivím se, že se tomu brání, když na své postižené dítě je sám,bez finanční podpory státu. Nikdo se o takto zmrzačené děti nezajímá, musejí se starat rodiče, někdy i celý život. Je to náročné jak na čas, na finance, tak na psychiku. 

J.K.