Ministr kultury Daniel Herman se proto příliš nedivil, že jeho vlajková loď – památkový zákon – nedoklopýtala ani k závěrečnému hlasování. Podrazili mu nohy přátelé z ČSSD a ANO. A vřava se odehrála i kolem kariérního řádu učitelů. Při jeho schvalování Babišovi poslanci hodili do mnohaměsíční práce exministryně školství Valachové z ČSSD vidle, ačkoli ještě před měsícem proti němu neměli zhola nic.

Ilustrační foto.
Stát dál podpoří řidiče s auty na plyn či elektřinu

Když se bývalý učitel Radek Sárközi rozhodl sbírat podpisy proti kantorským atestacím v ministerském pojetí, vypadal jako naiva. Jenže dvacet tisíc negativních ohlasů z terénu představuje pěknou řádku hlasů. Jeden iniciativní David tak porazil mohutného Goliáše. Plyne z toho poučení, že zásadní zákony je třeba předkládat hned po volbách, nebo je zpracovat tak dobře, aby přes ně nejel vlak.

V případě učitelských kariér se musí začít tím, že absolventi dostanou nástupní plat 25 tisíc korun. A když se během dvou let osvědčí, přidá jim stát dalších pět tisíc. Na tom není nic složitého a určitě by to fungovalo.  

Ilustrační foto.
V Chorvatsku a Bulharsku o prázdninách slouží čeští policisté