Sázel na to u ČSSD, lidovců a ODS. Jejich nezlomný odpor ho zaskočil. Ale protože lidem slíbil, že bude zemi řídit jako manažer, rozhodl se nic nezdržovat a domluvit se s mužem, který nyní drží trumfy v rukou, tedy s prezidentem Milošem Zemanem.

Babiš už avizoval, že kromě současných ministrů za hnutí ANO nabídne zbylé posty odborníkům, přičemž by se nebránil ani nominantům ostatních subjektů. Nadhodil Janu Černochovou (ODS) a Jana Hamáčka (ČSSD) na obranu nebo Václava Klause ml. (ODS) na školství. 

To ovšem bylo jen podráždění hadů bosou nohou, neboť nic podobného partajní centrály občanských a sociálních demokratů nemají v úmyslu.

Zatím je jasné jen to, že Martin Stropnický se stane ministrem zahraničí, což je vcelku dobrá zpráva, protože diplomacii rozumí a je přesvědčeným zastáncem českého členství v EU i NATO. Další volná místa zřejmě bude rozdělovat prezident a jeho poradci.

Pokud by na vnitro měl přijít Martin Pecina, na zemědělství Miroslav Toman a na spravedlnost Marie Benešová, pak by se tu rodil druhý Rusnokův kabinet bez Rusnoka. Vydá-li se Andrej Babiš touto cestou, pod stromečkem vládu s důvěrou stoprocentně mít nebude.