Povinností pro všechny partaje je zvyšování platů učitelům. Že jde vždy hlavně o sliby, dokazuje aktuální situace ve školství, kde je na spadnutí stávka právě kvůli platům. Sliby chyby.

Pak se v programech nacházejí vyložené unikáty. Jedním takovým je myšlenka na redukci ministerstev. Někteří chtějí propojovat ministerstvo zemědělství s ministerstvem životního prostředí, protože mají stejnou agendu. To sice ano, ale každý by ji měl řešit z opačné strany barikády, což už se moc nahlas neříká.

Ivan Hoffman
Den Ivana Hoffmana: Stávka učitelů

Vyloženě mistrovským kouskem je momentální nápad propojit veškeré sociální a zdravotní služby. Volně přeloženo: do jednoho ministerstva sloučit agendu ministra práce a sociálních věcí, ministra zdravotnictví a všechny peníze tekoucí přes zdravotní pojišťovny. Nejde o to, jak moc tyto úřady spolu nesouvisejí. Jde o to, že by vznikl úřad, jehož šéf by rozhodoval o téměř bilionu korun. To je skoro půlka peněz, které celá Česká republika dokáže ročně vyprodukovat!

Bez ohledu na kvality ani svědomí případného superministra, si více prokorupční prostředí snad ani nelze představit. S podobnou optikou se podívejte na všechny programy a až potom vybírejte svého favorita.

Stanislav Šulc.
Pohledem Stanislava Šulce: Politický kolotoč se rozjíždí. Čekejme cokoli