I to samo o sobě je šokující, ještě daleko otřesnější je ale jiný fakt. Při pohledu na záznamy o těchto událostech je zjevné, že na rozdíl od obecné kriminality, kterou se daří stále lépe potírat, tyto tragédie jsou stále častější.

Pokaždé se na den dva rozpoutá debata o možnosti změnit americkou legislativu o držení zbraní, pokaždé se ozvou titíž lidé a vlivné instituce a pokaždé se nezmění vůbec nic. A třetí den nastává jen další odpočítávání času do další tragédie.

Střelba na floridské škole
Při střelbě na floridské škole zemřelo 17 lidí. Zabíjel vyloučený student

Nepomohly rámy ve školách, nepomohlo pečlivější „profilování“, tedy vytipovávání potenciálních násilníků pomocí nejmodernějších technologií. Pokaždé se objeví vlk samotář, kterému v mysli cosi přeskočí, vezme automatickou zbraň, kterou si koupil na internetu včetně bohaté zásoby munice, oblékne si černé kapsáče a vyrazí do školy. A páchá čiré zlo.

Mezitím se u nás vrcholní politici fotografují se samopaly a nutí lidem představu, že je dobré mít doma zbraň pro ochranu vlasti. Ačkoli tu máme jeden zářný příklad toho, že hromadění zbraní může vést k tragédii (Uherský Brod 2015), pořád mnozí neváhají tvrdit, že kdyby mezi lidmi bylo více zbraní, nemohlo by k takové tragédii dojít.

Pojďme si znovu připomenout jediné skutečné přímé úměry, které v této problematice fungují. Více zbraní, rovná se více smrti. Méně zbraní, rovná se méně tragédií. Kdo tvrdí opak, lže. Buďto z nevědomosti, nebo záměrně.

Příslušníci bezpečnostních složek u střední školy v Parklandu
O střelci z floridské školy věděla FBI. Chlubil se agresivním videem na Youtube