Není pochyb o tom, že rouškové nařízení je správné. Pravděpodobně pomůže, zcela jistě neuškodí. Všechna čest těm, kdo šijí roušky a rozvážejí je potřebným.

Virus ovládl síť. Jak se před ním chránit?

Neztrácejme však paměť. Rouškaření trvá tři dny. Ještě před týdnem nám vláda doporučovala nanejvýš to, abychom kýchali do rukávu a myli si ruce mýdlem.

Kdyby byly roušky nařízeny či doporučeny dřív, nenakazili by se účastníci onoho hasičského bálu. A ještě by se v převlecích bavili…

Nebo testy. Najednou je mohou dělat i laboratoře, které nemají sadu kulatých, hranatých a kosočtverečných razítek. Proč to trvalo tak zatraceně dlouho? To nikomu nedošlo, že je lepší, když něco nebude podle pravítka, než když zoufalí lidé čekají na „ortel“?

Zdravotníci i pacienti v ohrožení. Chybí roušky i dezinfekce

Koronavirus je zlá věc. Politici ji podcenili. Teď se to snaží napravit. Stát je jako těžká loď. Než změní kurs, trvá jí to. Teď už ho, zdá se, změnil a do ledovce nenarazil. Musí se však poučit ze svých chyb a být v krizi rychlejší a chytřejší. Teď je také na řadě pomoc těm, kdo přicházejí o zisky či o práci.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník