Putin spasitelem? Asi těžko

Foto: Deník

Kdysi chlouba, teď ruské atletice zvoní umíráček. Východní velmoc je pátým rokem v trestu za opakované porušování dopingových pravidel. Navíc ruský svaz nemá na zaplacení milionové pokuty, což by umožnilo alespoň vybraným závodníkům startovat na mezinárodní scéně.  

Výškařka Maria Lasickeneová, překážkář Sergej Šubenkov a tyčkařka Anželika Sidorovová, tedy ti, kteří si s dopingem nezadali, napsali minulý týden dopis Vladimirovi Putinovi. Považte, chtějí, aby prezident pomohl zachránit jejich sport. Ruští atleti už přišli o olympiádu v Riu a to samé bude zřejmě následovat příští rok v případě Tokia.

Tedy pokud do 1. července nedojde k zaplacení poloviny požadované částky. Jinak ruský medvěd přijde o možnost, že by jeho nejlepší atleti mohli startovat aspoň v týmu neutrálních sportovců. Jenže spoléhat se na Putina? Bývalý agent KGB nejspíš hodí atlety přes palubu. Jeho prioritami jsou vojenské přehlídky, překrucování historie a hybridní válka.

Klesající volební preference a popularitu se stárnoucí vůdce bude snažit dohnat jinak, než že by hasil požár na sportovním poli.

Autor: Milan Novotný

SERVIS

HLAVNÍ ZPRÁVY

Zprávy odjinud

Akční letáky