Severotlantická aliance se nechystá na válku s Ruskem. Vůči Kremlu a jeho lidem mají totiž země Severoatlantické aliance mnohem účinnější páky, než jsou tanky, letadla a těžko použitelné jaderné zbraně. Téměř každý z party ruských vládnoucích kleptokratů si své peníze nakradené v Rusku ulívá do nemovitostí v Londýně, na francouzském Azurovém pobřeží nebo v Mariánských lázních. Své děti posílají studovat na britské univerzity. A v západní Evropě si buď sami užívají života, nebo tam přinejhorším posílají „do bezpečí“ manželky a potomky.

Luboš Palata
Rusko si k sobě připojilo území o velikosti Evropy

NATO ve středu ukázalo Rusku vůli jednat s ním o snížení jaderného zbrojení a zeptalo se ho slušně na to, co dalšího by se pro uklidnění situace dalo udělat. Rozhodně ale aliance odmítá připustit, aby si Moskva kladla podmínky v podobě nepřijetí Ukrajiny a Gruzie do NATO či omezení suverenity nových členů včetně Česka.

Aliance si je vědoma síly a toho, že má proti Rusku účinnější zbraně, než zbraně jaderné. To, že ruské elitě sebere vysněný život na Západě.