Pokud ve Zlíně-Malenovicích vznikne nové zdravotnické zařízení, zcela jistě nebude nápis nad vstupem hlásat „Krajská nemocnice Jiřího Čunka“. Na vizualizaci projektu je k vidění nápis Krajská nemocnice Zlín. Když se ale loni před obecními volbami zúčastnil Jiří Čunek besedy Deníku ve Zlíně, moderátorovi řekl: „Ptejte se mne, na co chcete, a já budu mluvit o nemocnici.“ A jak nám vtipně slíbil, tak také učinil.

Ivan Hoffman
Týden Ivana Hoffmana: Tenisové zamyšlení

Stopa, kterou může po sobě zanechat politik, může být virtuální anebo hmatatelná. Může zanechat příznivý dojem, ale také způsobit nevratnou škodu. Jiřího Čunka může s nemocnicí potkat obojí.

Přesvědčí-li zastupitele, bude za šest let stát na ideálně situované parcele u dálnice nejmodernějšší nemocniční komplex v Evropě odpovídající současným medicínským potřebám a technologickým vymoženostem. Zlínští patrioti se ale budou těžce smiřovat se zánikem staré nemocnice Tomáše Bati a v Čunkovi budou spatřovat barbara, co znevážil dědictví po předcích.

Ivan Hoffman
Týden Ivana Hoffmana: Vzácná návštěva

Pokud bude nakonec postavena Čunkova nemocnice, hlavní zásluhu na tom nebude mít současný hejtman, ale jeho předchůdci, kteří rekonstrukci chátrající Baťovy nemocnice odkládali tak dlouho, až se podle většiny posudků nyní jeví oprava nákladnější než stavět v novotě. Opozice sice na poslední chvíli přišla s posudkem, že levnější by byla rekonstrukce, ale aby posuzovatel vyšel opozičním zadavatelům vstříc, musel pominout řadu významných položek.

Má-li mít tak velkorysý regionální projekt, jako je nová nemocnice, šanci, musí mít podporu silného regionálního lídra. Jiří Čunek, který ve Zlínském kraji notoricky vyhrává volby všeho druhu, takovým lídrem je. V kuloárech se před posledními krajskými volbami vědělo, že pokud jej lídrem kandidátky neučiní lidovci, vyhraje volby jako lídr ANO. Čunkovi na Zlínsku neublížilo, že se neprosadil v Praze. Spíš mu to asi pomohlo.

Ivan Hoffman
Týden Ivana Hoffmana: Demokraté u Václava