Zbohatlík, kterého nyní vyhlíží Sazka, aby mu mohla vyplatit 1,4 miliardy, si zatím užívá anonymity. Protože má na vyzvednutí výhry rok času, může si dobře promyslet, jak nově naložit se životem. Obecně platí, že lidé, kteří si kupují los v loterii, mají pouze naivní představu o kladech zámožnosti. Vhozeni do milionové studené vody se zpravidla utopí. Zatímco tisíce člověk roztočí, miliarda s člověkem zatočí. Lépe než náš anonymní novopečený korunový miliardář, je na tom našich osm miliardářů dolarových. Ve světě, kde roste nerovnost a dolarovým milionářům už patří víc než polovina financí, nemají důvod utrácet. Daleko zábavnější je bohatnout. Normální milionáři si mimochodem utrácení oškliví. Protože mají peníze rádi, neradi platí.

O mentalitě lidí, kteří za bohatství vděčí štěstěně, dobře vypovídá odpověď jednoho Američana na otázku, co udělá s mnohamilionovou výhrou: „Koupím si nové brýle!“ 

Naproti tomu magnát, který byl tázán, proč se zbavuje nové jachty, jedné z největších na světě, odpověděl: „Je z ní příliš daleko do vody.“

Z našich osmi dolarových miliardářů, evidovaných časopisem Forbes, se největšímu zájmu těší Andrej Babiš. Sice prý meziročně přišel o druhou příčku, kterou teď sdílí společně s realitním magnátem Vítkem, nicméně stále se mu přisuzuje majetek 3,5 miliardy dolarů, jako by se nestal chuďasem, když své firmy kvůli politickým ambicím musel zaparkovat ve svěřenském fondu.

Po Babišovi by, jak se říká „neštěkl pes“, kdyby tiše hromadil miliardy a nezapletl se s politikou. Správný boháč si politiky hýčká coby „servisní elitu“ a nepřipravuje je o drobné dárky a provize, za které mu rádi poslouží. 

Že miliardář obejde politické prostředníky, je pro partaje nebezpečný precedens. 

Vlastně tím občanům říká: Bez nás, se v dnešním světě neobejdete. Bez politiků ovšem klidně ano.

Bývaly doby, kdy to u nás bylo naopak, a obešli jsme se bez miliardářů. Nebylo to ale ono. 

Kdekdo reptal: Nebýt politiků, třeba bych se zrovna já stal dolarovým miliardářem!