Takže pokud trpíte pocitem, že Jste přejedení vánočními dobrotami? Lékárníci radí živočišné uhlí. To si s přeplněnou trávicí trubicí vždy poradí, což evidentně řada Čechů netuší.

Jen aby to v tom svátečním cinkotu talířů nezapadlo, připomínáme, že Před osmdesáti lety zemřel Karel Čapek, první známý český sluníčkář, jeden z řady nikým nevolených elitářů a ulhaných novinářů, typický povaleč z pražské kavárny a především jeden z nejlepších lepšolidí.

Nejspíš právě proto pan prezident, tedy ten, kdo v naší zemi ví nejlépe, co jsou lepšolidi zač, výročí jeho úmrtí ve svém vánočním projevu nevzpomněl. Stejně jako celou řadu dalších nevýznamných kulatých výročí, které jsme letos slavili, namátkou 100 let republiky, 50 let od srpnové okupace nebo 70 let od komunistického puče.

O čem tedy bylo Zemanovo vánoční poselství? Kdo hází květiny do košů, je primitivní hlupák, sdělila nám na svatého Štěpána hlava státu. Babišovi se Zemanův projev líbil, opozice jej nepovažuje za překvapivý. Což je logické, protože v koši skončily Babišovy květiny.

A překvapivé to není, protože pan prezident tento nebezpečný a protidemokratický jev, tedy vyhazování pugétů neoblíbených politiků do odpadků, tepe opakovaně. Kulatiny republiky jsou oproti tomu banalita.

Co ovšem není banální a může to v roce 2019 pomoci celé řadě mladých rodin, je jeden z čerstvých objevů. Už se nemusíte trápit, když Nevíte jak uklidnit plačící novorozeně? Pusťte mu zvuk motoru Hondy NSX. Šťastný nový rok a dostatek živočišného uhlí!

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.