O rozdrobenosti české politické scény a neochotě jejích lídrů slučovat se do větší celků byla sepsána řada zbytečných politologických traktátů, a přitom důvod je tak jednoduchý, ale pochopitelně zformulovat ho dokázal až Šéf Senátu Kubera: Každý chce být předsedou, proto je u nás tolik stran. Že měl Kubera pravdu, vzápětí potvrdil i Další kandidát na předsedu lidovců: exministr zemědělství Jurečka. Volejme Hosana na výsostech.

Novým termínem v úřednické hatmatilce se tento týden stalo slovo Nicotnost. Napomenutí za pálení červených trenýrek na Hradě neplatí, rozhodlo ministerstvo a odůvodnilo své rozhodnutí (hádejte čím?) nicotností. Sice není úplně jasné, co vlastně bylo nicotné, zda samotný akt pálení, nebo stížnost na akt pálení, ale kdo by se tím trápil. Řízení bylo po sérii odvolání konečně ukončeno, daňový poplatníku, zapomeň.  Asi víte, že právě nyní Praha řeší vyhozené kytice při výročí 17. listopadu jako přestupek proti majetku. Jednoho napadne, zda může být i vyhazování květin politiků označeno za nicotné.

Opět se objevilo několik ošklivých pomluv a fám. Tolkien byl rasista, diskriminoval skřety, prohlásil americký sci-fi spisovatel, kterého nikdo nezná, o autorovi Pána prstenů. Teda oni ti skřeti z těch knížek vycházejí fakt jako úplní devianti odněkud z Východu… a když jsme u toho Východu, tak Nejbohatší Číňan a zakladatel internetového gigantu Alibaba je komunista, což ovšem neznamená, že si při sčítání nákladů za zaplacení stranických známek prozpěvuje Internacionálu. Čeští soudruzi u něj v krámě slevu nemají. Takže to nebude jen komunista, ale nejspíš stejně jako Tolkien i rasista.

A protože nastává čas předvánočního usebrání, jedna dobrá rada závěrem. Zkuste letos adventní věnec nekupovat. Vyrobit se dá z čehokoliv, anebo se na to vykašlete úplně. Stojí to akorát prachy, padá z toho jehličí a jeden aby se bál, aby nevyhořel. A to už by určitě nebylo nicotné.

Co je to Zkrat?Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.