Války už se kvůli hrám nezastavují, naopak probíhá hned celá řada dalších bitev a mnozí neváhají využít nečistou taktiku. Špionáž. Češi vyhnali ruského kameramana z tréninku. Soupeř je chtěl i uplatit. Ruským špionům to však neuškodilo. Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. A poté i s Kanadou.

Není se čemu divit. Bitev totiž měli čeští hokejisté v bruslích celou řadu. Jaroslav Špaček před bitvou s USA: Musíme udržet emoce a hrát v pěti. Inu, dobrá rada nad zlato, ale co na Američany platí, na Rusy bylo holt málo.

Samozřejmě Češi moc dobře vědí, že největší chybou v prohraném semifinále bylo, že nechytala pravá hrdinka her Ester Ledecká. Ester má zlato? Čekal jsem to. Aha, na lyžích. Tak to je zázrak! žasl Francouz. Co by asi říkal, kdyby jej vyšoupla z postu jedničky hokejového týmu? Není to jediný vtip, který o ní koluje.

V jiném účastnice Wimbledonu protestují proti tomu, že by Ledecká měla dostat divokou kartu. Co by asi dokázala s vypůjčenou raketou? Není se tedy čemu divit, že Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA. Naopak existuje alespoň jeden národ, který vítězství Ester zarmoutilo, národ sázkařů. Šok mezi sázkaři: Ledecká nenechala nikoho zbohatnout. Jejich hloupost, občas se zjevně vyplatí věřit i zázrakům a ne jen statistikám.

Ester je důkazem, že švec se nemusí vždycky držet svého kopyta. A zdaleka není jedinou. Roman Šebrle miluje skoky na lyžích. Jednou jsem to zkusil, přiznává. A ještě větší šok přišel ze šachového koutku. Na běžkách občas jezdím, ale můj styl je příšerný, říká šachista Navara. No a konečně Erbanová slavila bronz. Točila pivo a dávala rozhovory.

Tak snad jí u toho nebyla zima. S překvapivým zjištěním totiž přišel další účastník her: Nejvíc trpí nos a uši, říká o korejské zimě lyžař Martin Jakš. Kdo by to byl řekl, že?

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.