To jen abyste věděli, na koho se obrátit s případnou stížností. Ale nyní již zpět k uplynulému týdnu. Co se týče úmrtí, S lobbistou Šloufem se rozloučila zcela zaplněná síň krematoria. Jeho dávný přítel, dnes s trvalým bydlištěm na Pražském hradě, mu slovy jeho viceprezidenta poslal kytičku.

Dávný přítel ovšem netruchlí, proč také, když statečný Jelen Standa bude žít a jde do prezidentské obory v Lánech. Vrásky na čele mu spíš přidělává další osud jeho čestného přítele. Oni totiž Číňané vyšetřují Zemanova poradce a šéfa CEFC Jie Ťien-minga z ekonomické kriminality. Ano, to je ta firma, co jí u nás patří třeba Slavie i se stadionem, kus ČSA, celý pivovar apod.

A co na to ministerstvo financí? Kontroluje GIBS. Její šéf Murín prý nemá dostatečnou morální integritu, jak tvrdí trestně stíhaný premiér v demisi, a aby to bylo všem jasné, Babiš svolá kvůli Murínovi jednání Bezpečnostní rady státu. A členové této rady, světe div se, jsou všichni z ANO, tedy až na jednoho pána z Hradu.

Co to však je proti hamletovské otázce, která již 80 let trápí naši první metropoli: Metro, nebo železnice? Praha stále tápe, jak spojit letiště s centrem, a tak ji naše druhá metropole, i když to byla těžká hokna, po sto letech nakonec předehnala. Zastupitelé v Brně schválili nádraží u řeky. S podmínkou stavby podzemní dráhy. Ano, blýská se na šmirgl pod hródó.

Sice celou čurinu provázely Nadávky, polévání, facka na radnici a křest Komety mezi tramvajemi, ale což, hlavně, že šaliny už budou dělat brajgl jen v lochně a že to tu budeme mít jako ti cajzli na Slintáku.

Vše výše uvedené jsou ovšem prkotiny oproti té nejzásadnější otázce minulého týdne: Kdo nahradí Čubu v Senátu? Strany zatím jména hledají, i tak to ale podle všeho vypadá, že se jim problém Jak odstranit zvířecí chlupy z gauče a oblečení i ze Senátu podařilo definitivně vyřešit.
 

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.