Chtěl si splnit sen a doplout až k moři. S ukradenou loďkou šel ale po chvíli ke dnu. V těch dvou větách je celé současné Česko. I když najdou se i tací, kteří se za své veřejné ztroskotání nestydí a jsou ho schopni zcela popřít.

Takže se pěknou řádku let trápíme s bývalým středočeským hejtmanem. Nově jsme se o něm dozvěděli, že je Ziskuchtivec bez sebereflexe, znělo v Rathově kauze síní politických procesů. Rath pokrčil rameny a soudu sdělil, že je připraven i na odebrání svých posledních bot. Pro změnu současný hradní kancléř Mynář naléhal na podání stížnosti v kauze Lány, tvrdí to exministr Pelikán. A jak na obvinění reagoval kancléř? Pozval diváky hradního kanálu na návštěvu Osvětiman.

Anebo náš předseda vlády, proti němuž se v poslední době bouří česká náměstí. O motivaci protestů má premiér samozřejmě jasno, takže co řekl Babiš po demonstracích? Lidé protestují na základě vylhaných věcí. A má pravdu, předseda. Stačí, když přestane lhát a bude se raději věnovat psaní básní volným rýmem. V tom je totiž fakt dobrý.

Najdou se ale mezi námi i tací, kteří se ztroskotání nebojí, a navíc mají upřímnou obavu o naši budoucnost. Proto Klausova Trikolóra chce bránit normální svět a pana Nováka z Pelhřimova před lachtany z Antarktidy. Proto Klausovu Trikolóru přivítal i kardinál Duka. A zde, prosím, pozor, protože pan arcibiskup na stará kolena konečně zjistil, odkud vítr fouká.

A mimochodem. Už jste četli, že Na Kladensku má vzniknout jedno z největších center buddhismu na světě. Takže je nejvyšší čas začít s malováním transparentů s nápisem Buddhismus v ČR nechceme a s obrázkem přeškrtnutého Buddhy. Ubránili jsme se islámu, ubráníme se i buddhismu.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.