Týden začal tak jako vždy dopisem z Bruselu. Babišův střet zájmů potvrdil další audit. Agrofert nemá nárok na dotace z EU. Hovoří se o sumě přesahující miliardu, kterou bychom měli za Agrofert vracet. K tomu se na našeho nejvyššího obmyšleného vyvalila Další vlna. Milion chvilek uspořádá každý týden akci v krajském městě, slibují jejich organizátoři.

Stanislav Šulc.
Týdenní zkrat: Silvestrovští bakaláři

Aby toho nebylo málo, je mezi nimi i jedna Vycházející hvězda. Britský deník zařadil Mikuláše Mináře mezi top 20 osobností. A abychom nezapomněli, Transparency International žádá Babišovu omluvu. Soud pokračuje za měsíc, tento týden to byl jen začátek. TI se nelíbí, že je obviněný premiér označuje za lháře a korupčníky. Prostě běžný start nesvátečního týdne. Byl stejně běžný jako Tradiční novoroční oběd v Lánech. Nemáme problémy, můžeme se usmívat, řekl Zeman po dlabanci a Babiš s celou, tedy ne celou, skoro celou rodinou přikyvoval.

Mimochodem. Víte, že Analýza potu může určit množství alkoholu v organismu. Za výzkumem stojí Čech? Anebo že Vědci objevili lidský mozek starý 2600 let. Již tuší, jak se tkáň mohla dochovat. Alkohol jako konzervační látku ale zatím nepotvrdili? To, že jsme se zmínili v minulém odstavci o novoročním obědě, nemá s výše uvedenými informacemi samozřejmě žádný souvis.

Martin Kratochvíl.
Týdenní zkrat: Myjte si ruce, jinak zemřete

To nejdůležitější na konec. Byl učiněn objev, který změní naše dějiny a ještě ušetříme za platy stále dražších učitelů. Ano, je to tak, Speciální osvětlení ve třídách pomáhá. Žákům se rázem zlepšil prospěch. Vidíte, stačí jen rozsvítit, a leckomu se rozbřeskne i v temnotě jeho prázdné lebky.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.