První potvrzený uchazeč o Hrad je Hilšer: Neplánuji nějakou rozsáhlou kampaň, říká staronový kandidát a pravidelný účastník všech volebních klání. Také se vám při vyslovení jména Hilšer vybaví paní Bobošíková?  

Volby na Hrad budou ale až za dlouho, takže se zajímejme o aktuální problémy. Na stole se nám objevil Rekordní účet za slevy. Stát v září dopravcům vyplatil přes 578 milionů a za celý rok to jistě bude také vykutálená cena. Ale vůbec se neděste, protože Internetoví giganti budou platit digitální daň. Česku přinese pět miliard ročně, čímž se potvrzuje, že zdanění Facebooku nebo Googlu se prostě vyplatí.

A u nás se vyplácí leccos. Už jste slyšeli, že Případ řízení krajského auta manželem hejtmanky prý policie odložila? Buďme k sobě upřímní. Když je někdo dobrý kadeřník a nabrkne si hejtmanku, proč by nemohl jejím služebním Superbem jezdit do své oficíny?

Ovšem i na další známé tváře se tento týden usmálo štěstíčko. Tak nějak se stalo, že čerstvě a předčasně propuštěný Lobbista Dalík strávil část trestu v luxusním penzionu. Hlídala ho majitelka a pracoval tam jako údržbář. Co si pod tím kdo představí, nechám zcela na něm, ale nabízí se otázka, zda by i Dalík raději nepřivítal záruku nějakého motorkářského gangu.

Takže jediný nešťastný v této zemi je náš makavý premiér. Jen se podívejte na Žebříček tuzemských boháčů: Kellner vede, Babiš zchudl o 20 miliard. Takový ranec. To by ho ten benešovský lazebník mohl stříhat alespoň se slevou, ne? Musíme si přeci pomáhat.

A jedna zajímavost nakonec. NATO rozšíří pole působnosti. Bude operovat ve vesmíru, shodli se spojenci. Ať nás tam provází síla.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.