Ta zpráva mi ten vtip připomněla. V čele amerických neonacistů stojí černoch. Chce organizaci zničit zevnitř. Než se začnete smát, tak si, prosím, uvědomte, že v čele jejich českých souputníků stojí Čechojaponec. Zda i on plní nějakou nebezpečnou misi, nevíme, americkému náckovskému šéfovi ale přejeme v té jeho hodně štěstí.

Američané by se v tomto ohledu vůbec od nás mohli učit. U nich náckům FBI šlape na paty, u nás, když na ně chce BIS upozornit, tak se zpráva zdržuje v temných hradních zákoutích. U nás dokonce přímo v parlamentu zpochybňují holokaust a plivají tam na své spoluobčany. Že by kvůli tomu pak museli na policii? Proč? Vždyť Imunitní výbor nedoporučil vydat Roznera z SPD kvůli výrokům o táboře v Letech. Co myslíte, ví brusič Rozner o Snědé tísni?

À propos Hrad. Na ten si vzpomněla řada čtenářů, když Úřady nevpustily člena ruské delegace do Česka. Je na seznamu nežádoucích osob. Co na to Hrad, tedy Kreml? Rusko pohrozilo odvetou za nevpuštění ruského diplomata do Česka. To je jasné, ale jaká bude ta odveta? Česká duše je v tomto ohledu průzračná. Prý by Rusové na oplátku mohli zakázat vstup do země našemu prezidentovi. A stejné by to mohlo být i s Pekingem, protože Primátor Hřib přijal tibetského vůdce. Předal mu klíč a podpořil boj proti Číně. A vlastně proč ne, vždyť už se ten náš Zeman narajzoval po světě až až.

A smutná zpráva závěrem. Zemřel herec Luke Perry. Dylanovi z oblíbeného seriálu Beverly Hills bylo 52 let. Nechcete si o tom promluvit?

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.

Martin Kratochvíl.
Týdenní zkrat: Kytovec spadlý z nebe