Máme pro vás dvě doporučení. Nejezděte na Moravu, radši jděte na houby.

Na východě republiky to je prostě děs. Tuhle Policie pátrala po dvou dětech z Brna, našla je až na letišti v Budapešti. Tak to je v Brně příšerné. Už z něj prchá i místní potěr k Maďarům. V hanácké metropoli mají uniformy také problémy. Po neštěstí, kdy V olomoucké zoo vlk pokousal dítě, policie hledá svědky: Nejspíš netuší, kterého vlka má ztotožnit. Proto jim poradíme: Je to ten se žvárem v mordě.

A k tomu všemu tam mají tu africkou nádheru. Jenže prý Problém u divokých prasat není mor, ale jejich přemnožení. A tak si raději dávejte v lese bacha, aby si vás nimrod nespletl s kňourem. Na posed se totiž ještě nedoneslo, že Prasata se schovala do kukuřice a vypudí je až sklizeň. Kdy že to u nás začíná boj o zrno?

Co se týče moru, lze konstatovat jediné: Nějak se nám tu množí. Třeba Chovatelé na Mělnicku se obávají králičího moru a moravskoslezští včelaři zase tvrdí, že Do regionu se vrátil včelí mor. Aby to bylo komplet, schází už jen jejich černý bratříček. 

Lidský mor k nám sice ještě nedorazil, zato tu máme (a nejenom u myslivců čekajících na kombajny) spoustu zbytného testosteronu. A ten je třeba regulovat. Nebo ještě lépe: přerozdělit. Když to necháme být, pak bude nadále platit, že Vlastní nahé tělo je noční můrou pro většinu žen, stále budeme slýchat, jak Řidička omylem do motoru nalila kapalinu do ostřikovačů, a furt budeme svým drahým polovičkám muset vysvětlovat, že nápad typu: Chci prodávat luxusní pivo, co může konkurovat šampaňskému, nemá v testosteronovém světě chlapské logiky šanci. „Šampus nikdy nebude jako pivo, drahá, pojď radši na houby.“ Správný muž je totiž vždy informován a dost ho štve, že nějaký Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů.

A proto si opakujme: Češi se mají dobře a věří, že se budou mít ještě lépe. Víra totiž hory přenáší.

Dobrou chuť.

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.