Ano je to tak, Jágrománie vypukla. Návrat legendy mění českou ligu, a je třeba dodat, že nejenom ji, protože podle sázkařů z Fortuny by Jágr prý mohl zkusit i prezidenta. Na Hradě ale zatím nemusejí propadat panice, Džegr to na ledě ještě zabalit nehodlá. V případě neúspěchu s Kladnem Jágr pomůže v play-off Třinci. I když mu zrovna stařecké kulhání, jak sám přiznal, nyní celkem jde.

Staronová hlava státu po volbách také zatím pauzíruje a užívá si blahopřání ke znovuzvolení. Zemanovi popřál ke zvolení i Gorbačov. Je nutné budovat vztahy s Ruskem, řekl Gorby, což vtipně okomentovali i naši nejbližší sousedé. Češi jsou už na východ od nás, napsal slovenský web Noviny.sk. Ironii bychom za tím hledat ale neměli.

Prezident nás v tomto týdnu tak trochu i napínal, protože až ve středu se Znovuzvolený Zeman objevil na veřejnosti. Na Hradě jmenoval 25 soudců a bez přípitku, jako Jágr, odkráčel do hradního zákulisí. Nenapil se nejspíš i proto, že právě Startuje kampaň Suchej únor. S pitím je na hraně polovina mužů v Česku a zcela evidentně mají problém s alkoholem i lidé z prezidentova okolí.

Protože jinak by se na české scéně neobjevili Opilý Rokytka, bijec Slezák a čaroděj s posuvnými panely Šolta, kteří společně po volbách pobavili český internet.  K Šoltově magické etudě Dvě místnosti v jedné aneb Jak na příčky se netřeba vracet, podobně k lihově paranoidnímu Rokytkovi, za to amatérský rohovník Slezák, to už je jiná liga, protože Pražští policisté vyšetřují jeho napadení novinářů ve štábu Zemana jako výtržnictví. Dodejme, že zatím.

Proto si při startu Suchého února dovolíme jedno upozornění: Desítky Čechů ročně zabijí prášky proti horečce. Selžou jim játra. Takže, pokud máte rádi sebe a svá játra, už, proboha, nikdy neřešte bolehlav po prochlastané noci paralenem.

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.