Čeká vás smrt, vzkazuje Severní Korea Spojeným státům. Kimové měli k normalitě vždycky daleko. Malých i větších šílenství bylo tento týden ale mnohem víc.

Mimo jiné se zbláznila exekutiva. Svědčí o tom její poslední kroky: Stát chce výrazně zpřísnit držení nebezpečných biologických látek. Budvar má nového šéfa, Petr Dvořák byl manažerem v Prazdroji. Jeden by si řekl, že chce vláda z Budvaru udělat konečně pivo, ale pak se zamyslíte a dojde vám, proč o pivo z Budějovic mají takový zájem Američané. Hledají opravdu dobré biologické zbraně. A to Budvar splňuje.

Kromě vlády ani v Lánech nepanuje psychická pohoda. Ještě před zprávou, že Soud osvobodil muže obžalovaného z házení vajec na Zemana, se uskutečnila Schůzka Zeman, Ludvík a Němeček. Její výsledek? Eutanazie nebude. Ještěže mu to rozmluvili, protože S prezidentem je spokojena více než polovina Čechů. Vysvětlení poskytl náměstek ministra zdravotnictví Prymula: Češi mají nižší práh bolestivosti než Číňané.

Proto Mladí lékaři nechtějí sloužit přesčas. Jsme blázni a hypochondři. Zaplať pánbůh, že Petr Janda ještě drží pohromadě.

I některým cizinkám ze současných nejistot přeskočilo. Důkazem je mladá Dánka. Vzrušoval ji Islámský stát. Plánovala bombové útoky. Ale ani tradiční severská tolerance k odlišné sexuální orientaci by jí u nás nepomohla. Naštvala ho, tak partnerku vyhodil z okna.

Od šílení k násilí je jen kousek. O těchhle jste slyšeli? Paní, která plive. Pán, který vyhrožuje smrtí. Útoky na městské úředníky se množí. Že by se před návštěvou radnice posilnili Budvarem? Vidím to spíš na Smarty drink.

Naganské legendě právě podnikající v nápojích totiž taky dost hrabe. Jiné vysvětlení pro její přístup k úmrtí ještě větší legendy není: Hašek uctil památku Bubníka: posnídal na něm. Párek, chlebík, hořčice a obskurní drink. Smarty drink. Dominiku! Gustav nebyl obyčejná hokejka, kterou můžete zneužít v přitroublé reklamě. Pro ty, co ještě nezešíleli, to byl a vždy bude pan Augustin Bubník.

Upřímnou soustrast.

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou titulky. Zbytek jsou asociace.