Na druhou stranu, nebuďme na ni jen zlí. Ono když vám šéf i prezident řeknou, že už kandidovat nechcete, tak co naděláte, že? A co že ti pánové paní profesorce řekli? Zcela jednoznačný byl Babiš: Válková by měla odmítnout. Urválek byl „esesák“. Jen upřesníme: Urválek byl komouš, který poslal Miladu Horákovou na šibenici. Tedy když už s ním kdysi mladá paní profesorka něco sepisovala, neměla by dnes toužit po postu ochránce lidských práv. I proto prezident Zeman stáhl nominaci Válkové na post ombudsmanky, ale zároveň dodal směrem k paní profesorce pár milých slov: Vážím si toho, že se Helena Válková nominace vzdala. Tak určitě.

Chvilku prý pak v Lánech uvažoval, snad ne v pyžámku, o paní Valachové, aby se nakonec rozhodl, a dodejme, že ne překvapivě. Ombudsmanem by mohl být Křeček. Má nejlepší předpoklady, míní Zeman a zcela určitě neměl na mysli to dvojité poslanecké odmítnutí jeho návrhu, aby panu zástupci ombudsmanky Křečkovi byl prodloužen jeho mandát.

Ještě na chvilku zpět k paní Válkové. Ta sice už nechce být ochránkyní, ale jinak se nějakou sebereflexí netrápí. Je přece odbornice a klidně se bude o to soudit. Takže si všichni zapište, že Válková neodstoupí z funkce zmocněnkyně pro lidská práva. Vláda o ní nehlasovala a ČSSD jen chvilku protestovala. Tak uvidíme, jak tyhlety české hry o trůny dopadnou.

A smutná zpráva na závěr. Prezident Zeman už s Barrandovem Jaromíra Soukupa nepočítá, potvrdil to Ovčáček, vykladač jeho myšlenek.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.