V lese dnes nezaparkujete, africký mor je dávnou minulostí. Zapršelo a houby rostou jako divé v Chřibech i v Bílých Karpatech. Ale i jinde. Vlastně všude. Dobrá zpráva pro houbaře: rostou a ve velkém, hlásí Opavsko. Prostě Mykologický svátek je tu, chystá se výstava hub na Chebsku, Rakovnicku a támhle a všude možně jinde. Bože, ukaž na les, nebo řekni jméno vesnice a najdeš v ní mykologickou výstavu.

Nebo pološíleného ječícího sběrače: „Houby, houby, houbičky! Rostou!“ Pokud opravdu narazíte v lese na někoho, kdo se slinou v koutku úst něco podobného vykřikuje, pak záleží na vašich preferencích. Jste na hřiby? Nebo… Lysohlávky v malém množství rozjasnily život řadě lidí. Ale zase bacha. Znáte to, sice jsou všechny houby jedlé, ale některé jen jednou. Otravy houbami jsou letos zatím ojedinělé, hlásí lékaři z Mladoboleslavska. No tak paráda, mámo, jedeme… no jo, ale pak vás hledají lesáci, policisti, horská služba, jako na Moravě, kde Houbaři bloudí v jesenických lesích. Jeden tam strávil noc, než jej zachránili.

Ovšem to podnikavého houbaře nezastaví. Dnes už své úlovky ale neprodávají u silnic. Mykobyznys je dnes úplně někde jinde, je online. Houbaři nabízejí své úlovky na síti. Nelegálně sice, protože nemají EET, ale víte co může Babiš rozjetému houbařovi, že?  Je to tak, opět po roce tu máme Boj o houby. Jenom ta metropole je zase úplně mimo.

Pražané se chlubí svými úlovky a nabízí je za odvoz. Za odvoz? Jako zadarmo? Oni jim tam jednou za uherský rok vyrostou a oni je rozdávají? Ty Pražáci fakt netuší, co by s nimi mohli dělat? Takže: tímto dáváme podloudnému mykobyznysu vědět, že houboví diletanti kořeni se nyní vyskytují především ve stověžaté matičce.

Závěrem rada pro ty, co houby jen konzumují: Když nemáte máslo, tak tam dejte sádlo.

Co je to Zkrat?Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.