Vše začalo dvojznačnou informací, že Babiš chce pokračování koalice. Šmarda by se ale měl vzdát nominace. Špičky ČSSD povytáhly obočí, takže premiér musel přitvrdit, aby nedošlo ke zbytečnému omylu. Šmarda není dobrý kandidát. Ve vládě bych s ním neseděl, řekl Babiš. Nene, je to dobrý kandidát, v opeře ostudu neudělá, on bude ministrem, oponovala sociální demokracie.

A co na to Babiš: Pokud si ČSSD nepřeje být ve vládě, má to jasně říct. Nebudeme vás dále napínat, jak to dopadlo. Výsledek byl stejně očekávatelný už od června. Šmarda vyřešil dilema ČSSD. Odstoupil a na Hradě bouchalo igristoje. ČSSD ustoupila Zemanovi, soudí opozice, ale koho to zajímá, že? Mnohem zajímavější je spíše situace na severu.

Oni totiž Ústečtí sociální demokraté vyzvali Hamáčka k rezignaci. Kvůli Foldynovi. Tomu Hamáček pohrozil vyhazovem ze strany za ty nejapné řeči, že by podpořil Babišovu vládu i bez sociální demokracie. Jo Ústí, to je už dávno ztracený region. V každém případě, ČSSD navrhne na ministra kultury Zaorálka. Problém s ním nemám, reagoval Babiš, a dokonce i prezident přislíbil spolupráci.

Kvapík je u Zemana na místě, má toho nyní hodně. Třeba Jednání o rozpočtu pokračují. Filip a Schillerová se sešli s prezidentem Zemanem dokonce ve středu 21. srpna. K samotnému výročí pak ani jeden z těch tří už nestihl nic říci. A k tomu Zeman v září navštíví Srbsko. Na říjen pozval šest prezidentů, prostě nekecá a maká. Skoro jako Babiš.

Ale co si vlastně myslí ten, který vše způsobil? Nominace Zaorálka na kulturu? Dobrá volba, domnívá se Staněk. Tak jo. A práci čest!

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.