Ani ne tak Babišovy eskapády, ale zvolna ze svahu ujíždějící estakáda D8 již od svého otevření přivádí Čechy k zuřivosti. Jejich sebeovládání dostává zabrat a ne vždy dokážou ten nápor zvládnout. A k tomu ty spolujezdkyně. Kdo by se tedy divil, že Řidič se neovládl, popadl nůž a bodl spílající družku. Právě kvůli podobným ztrátám voliček Dálnice D8 otevře všechny pruhy na Prackovické estakádě. Koncem září. Volby a ANO totiž geologické zákony neberou na zřetel. A nejenom ty geologické.

A tak Finanční správa zlikvidovala firmu FAU, nelíbila se Babišovi, vyplývá ze záznamu, který se objevil na twitterovém účtu anonymní skupiny Julius Šuman. Mimochodem, Julius Šuman je jméno estébáka, který nikdy neřídil agenta Bureše. Odpověď Babiše byla samozřejmě očekávatelná: Odmítám, že bych finanční správu úkoloval. Následná reakce ministra vnitra Chovance rovněž: Babiš byl odvolán z vlády správně, dokazuje to nahrávka.

I nečekaná aktivita premiéra Sobotky je ze stejného ranku: Požádám Pilného o kontrolu daňové správy kvůli FAU. Přimíchejme do tohoto koktejlu špatný odhad marketingových mágů, kterým bylo oznámení, že Babiš považuje své zproštění mlčenlivosti za provokaci, a nepřekvapivý výsledek průzkumu: Volby by vyhrálo ANO před ČSSD. Posiluje Okamurova SPD, a dostáváme se pomalu do finále, v němž poslanecký Výbor doporučil vydat šéfy ANO k trestnímu stíhání. Ti hovoří o fabulaci policie, co by také Faltýnek s Babišem říkali jiného, že? Kvůli jejich omezené vyjadřovací kreativitě dám zadarmo radu jejich spindoktorům: Logo strany si vytetujte, vše ostatní se musí hlásit.

Jako Svěží Vánek Topolánek tak v českých předvolebně zakalených vodách působí lidovec Bělobrádek: Váš pes neumřel, ale chcípl, napsal jedné slečně, která se se svou ztrátou svěřila Facebooku. Jen houšť, předsedo!

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.