Jistě jste zaregistrovali, jak se nám pěkně vyvíjí Babišova kauza o střetu zájmů: Jermanová odmítla, že by na ni měla jakýkoli vliv. A nyní si představte, že by středočeská hejtmanka naopak novinářům na té tiskovce suše sdělila: „No samozřejmě, že tu reorganizaci na úřadě dělám, aby to šéfovi pomohlo. Slíbil, že mi to pak v budoucnu nějak vynahradí.“ Anebo ta ne zcela domyšlená věta, kterou před ANOsjezdem pronesl její stranický kolega Primátor Ostravy Macura: ANO se musí ukotvit a očistit od problematických členů. Jako opravdu, pane primátore? I od předsedy Babiše? Či místopředsedy Faltýnka? Pozor na to, pane primátore, nebo žádné vynahrazování nebude. A co myslíte, pane primátore, zvolíte pana předsedu zase všemi hlasy?


Nebo si představte, kdybychom doslovně pochopili informaci, že Zprávy o Zemanově zdraví nebyly pomluvou. Státní zástupce stížnost Hradu zamítl. Pak by měl ten jeho Jirka nejspíš pravdu. Podle prezidentova mluvčího Ovčáčka bude mít totiž toto rozhodnutí dalekosáhlé negativní důsledky pro celou společnost.

Pro vysvětlení. V té zprávě se hovořilo o fatálním Zemanově onemocnění. No a naše hlava státu je prezidentem dolních deseti milionů, což potvrdil i ten poslední Průzkum: Z představitelů státu věří lidé nejvíc Zemanovi, bylo jeho hlavní sdělení.

Takže ano. Opravdu by to bylo dalekosáhlé pro celou společnost. Ale kdo by nějaké nepomlouvačné zprávy bral  dneska vážně, že? Navíc. My nad těmi titulky přece přemýšlíme.
 

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.