Ano, je to tak. Zemřel Karel Gott. Slova jsou zbytečná. Byl to Pan Noblesa, truchlí osobnosti a s nimi i celý národ. I Benešovsko truchlí. Zemřel Karel Gott, milovníci jeho hudby na mistra vzpomínají. Ale i na blízkém západě mají oči sněhem zaváté. Karel Gott ist tot, zemřel Sinatra Východu, reagují zahraniční média. Jeho skon zasáhl opravdu všechny. Jako když vám zemře příbuzný, říká největší fanoušek Gotta z Mostecka. Bylo to tak jednoduché. Přišel Gott, přišel Bůh. Mistrův život byl hudbou naplněn po okraj a jeho fanoušci to věděli.

A vzpomínky jsou jako živé. Třeba jak Gott v Olomouci zpíval s Moravskou filharmonií i na plese, nebo jak Gott v Liberci vystupoval několikrát, poslední koncert pro nemoc už ale zrušil. Náš jedinečný Božský Kája zpíval i zaplněnému hledišti konopišťského amfiteátru. Či jak Zapomenutý dopis dívce Karel Gott v Chomutově odčinil hubičkou.

Je to upřímné, jak Lidé truchlí, Gott byl ikonou. Koncert v Lípě měl zesnulý zpěvák v roce 2008 a jako by to bylo včera. Přidat se musí každý, takže i Děčínsko vzpomíná na Mistra. V Doubici Karel Gott nabíral síly. A najdou si i drobné roztomilé střípky, jakým může být ten úžasný Let do Varšavy s Mistrem. Zážitek, na který nikdy nezapomenu, vzpomíná fanynka. Slovy jiného českého mistra: Tady všude byl a tady všude seděl. Tady, tady a dokonce i támhle.

Nebylo, není a nebude před ním úniku. Gott mit uns!

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.