Ano. Děti se vrací do školních lavic. Do tříd přichází 108 tisíc prvňáků. Tato tradice nejspíš není úplně blbá, poněvadž se začátkem září i současný hradní pán vyráží mezi ty nejmenší žáčky. Sice Děti ve třídách nevidí na psaní a neslyší výklad, takže měl letos sedící prezident ztíženou roli, ale snad jeho hlavní sdělení zachytily: Nerad vstávám, řekl Zeman dětem v Praze. Někteří rodiče měli červené trenýrky, jakože na protest, ale na klopách vidět příliš nebyly, jedinou křiklounku usadil trefně a statečně mluvčí Ovčáček a navíc Palírny na Hané jedou na plné obrátky. Kořalky bude moře, takže, proč být v tento pěkný den na lidi nepříjemný, vždyť nakonec i ta proklínaná Inkluze dostane na podzim nový kabát.

Ale ne vše je růžové, ne vše se vyvíjí v českém školství pozitivně, to si přiznejme. Místa, Kde je moč na chodbě normou a starousedlíci utíkají před chaosem, jsou stále běžná. Všichni víme, že Mladí učitelé v Česku mají nevyrovnanou kvalitu a školáci s nimi musí strávit Sedm set hodin výuky. S padesátiletými učitelkami dalších nekonečných sedm set. A k tomu ta příšerná zpráva, že Coca-Cola stahuje ze škol nápoje s cukrem. Mění i vzhled automatů. To si tady jako někdo opravdu myslí, že lze vydržet školní den bez kofeinu a kila cukru? A proto Ptejme se, proč je v maturitních oborech tolik dětí? Opravdu tohle chceme maturantům nabídnout?

Ono by se nám pak totiž mohlo stát, že nám ze škol budou vycházet odborníci podobní, jako mají třeba naši starší a větší bratři na východě. Z vesmírné stanice tento týden unikal kyslík. Jenže Díru na ISS nezpůsobil meteorit. Již na Zemi ji omylem vyvrtal ruský zaměstnanec. A pak ji zalepil vteřinovým lepidlem a nechal poslat do kosmu. Co myslíte, měl onen muž v ten den dost coly?

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.