Část Karlova mostu je ve velmi špatném stavu. Co bude dál? Tradičním řešením je nechat ho zchátrat ještě víc a pak za něj postavit nový. Vyjde to levněji a podobně to přece udělal i Karel IV. s mostem Juditiným. Ale možná by na magistrátě mohli udělat nějakou internetovou anketu a zjistit, zda obyvatelé preferují více most, nebo okruh. A vyřešilo by se i to, Kdo ustoupí? Babišova vládní čtvrť v Praze bude, pokud stát zaplatí okruh. Takže. Udělá Babiš další dobrý skutek? Bude oboje? Okruh? Most?

Ale za to by Pražané museli udělat nějaký dobrý skutek. Třeba pro ty zmrzlé nešťastníky pod jejich mosty. Zahřát si svého bezdomovce může každý, možností je několik. Doporučuje se vřelé objetí. Podobné tomu, ve kterém nás svírá premiér. Z něj mají totiž někteří pocit, že to budou oni, kdo to nakonec všechno zaplatí.

Viděli jste už Babišův účet za slevy pro seniory a studenty? Za čtvrtletí 1,5 miliardy, to je šest miliard za rok, a k tomu Babišova vláda vyplatila rekordní odměny. Nejvíce rozdávalo ministerstvo vnitra, to je sice pašalik sociálních demokratů, ale i to dokazuje, že se maká i tam.

Navíc nakupují užitečné dárky. Například ten Nový vůz s termovizí ohlídá české hranice. Odhalí migranty i pomůže při akcích. Například při maskovaných průvodech. Druhý měsíc v roce se totiž nese ve znamení masopustních veselic. A i ty patří mezi naše křesťanské hodnoty. Proto považujeme za drzost radit nám, abychom při nich nechlastali. Prý že Chlap nemusí být „drsoň“ a pít. Výzva Suchej únor otestuje vaši výdrž, ale komu tím pomůže? Je tady snad někdo, kdo nechce být drsoň?

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.