Jak si totiž jinak vysvětlit, že Vlak naboural do auta plného čertů. To musel být zásah shůry, navíc ti rohatci měli z pekla štěstí, ani jeden z nich nebyl zraněný, natož opilý! A přestože Náměstí patřila pekelníkům, mohli jsme si nakonec zase oddechnout, když Slétl mezi nás anděl.

Kouzlo svatého Mikuláše má pozitivní vliv i na službu konající kriminálníky. „Jdu vás vykrást,“ řekl zloděj majitelce domu, která ho vyrušila. Po družné besedě, kdy si navzájem vyjasnili, co je a není hřích, se zloděj rozloučil, seskočil z balkónu a s přáním klidných svátků zmizel v temnotě.

Ivan Hoffman
Den Ivana Hoffmana: Vánoční shopping

Co čert ale nechtěl, hodně se tento týden probírala digitalizace naší země a její odvěký problém: Čeští lékaři a počítače. Online vás objedná desetina ordinací, což je v 21. století tristní výsledek. Webové stránky má jen třetina doktorů a zdravotnickou dokumentaci v počítači pěkných osm procent. Proto pochopme to jejich rozčilení: E-neschopenky nechceme, je to další zátěž, zlobí se lékaři.

A nedivme se ani, že Jihlavská lékařka vydala v Evropě ojedinělou knihu. Vždyť je celá napsaná husím brkem. Protože, když máte u sebe pírko, tak na vás satanáš nemůže. Čert Janek v hodnosti vraníka by mohl vyprávět.

Kresba Milana Kounovského
Kresba Milana Kounovského

A na závěr opět několik nevyžádaných, zato dobrých rad. Zkuste na vánoční stromeček pověsit těstoviny či staré žárovky, fakt to je paráda, jednou to zkusíte a všechny ty skleněné české koule vyházíte. A hlavně: Pijte, budete chytřejší! Ženský mozek bez vody stávkuje, a ten mužský… Radši nemalujte čerta na zeď!

Co je to Zkrat?

Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.