Zeman prý v Srbsku řekl, že nemá rád Kosovo. Ovčáček výrok nevyvrátil, což se běžně po podobném přešlapu dělá. Avšak ono ho nejspíš ani vyvrátit nešlo, když se svět a potažmo i Kosované brzy nato dozvěděli, že Zeman bude chtít dojednat, aby Česko přestalo uznávat Kosovo.

Člověk si říká, proč to říká? A tak opět přišel čas na žehlení. S Kosovem i se Srbskem máme korektní vztahy, uvedl Petříček v reakci na Zemana, čímž si to u Zemana rozlil ještě více - kdyby jen tušil, že Zaorálek vytkl čínskému velvyslanci rušení koncertů českých těles. V každém případě, když Babiš přivítal v Praze premiéry V4. Zástupce Kosova na summit nedorazil. A co na to premiér? Už jste ho snad slyšeli říci něco negativního k panu prezidentovi? A myslíte si, že kdyby i řekl, že Bude ležet mrtvý v příkopu?

Ale ne, nebude, pan premiér má spořádané řady příznivkyň, podporovatelek a zaměstnankyň, které by za něj život položily. Dělají státní zástupci snad nějaké problémy? Sepíšeme nový Zákon o státních zástupcích: Benešová jednala s aktivisty a požadavkům nevyhoví, prý ať si všichni trhnou. Takže je nad slunce jasné, že O zákon pro žalobce se svede bitva. Benešová neustoupí, Benešová svého šéfa prostě zachrání. 

A Babiš dokáže takové sebezapření někdy i odměnit. A když s tím vyřeší i zbytečné Hledání nového ombudsmana? Nástupkyní Šabatové by mohla být Helena Válková. Tak, a máte to. To jsou ty Hodnoty EU a transparentnost. Jourová bude místopředsedkyní Evropské komise a Komunisté by se v srpnu nedostali do sněmovny. A jejich voliči jsou nyní naši. Čest práci!

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.