Je tedy pochopitelné, že našinec zatouží po modrém nekonečnu na jihu Evropy, vyrazí do Chorvatska nebo Řecka. Leč i tady čekají problémy. Bouře zabily v Řecku sedm turistů. Byli mezi nimi i dva Češi.

Tak se není čemu divit, že se Češi začali soustředit na jiné radovánky a hledí i dál než k tradičnímu Chorvatsku. Například Přistanou na Měsíci v Zahorčicích a stříbřitý souputník zeměkoule nefascinuje jen Čechy, ale i Sousedi si „pokecali“ s Houstonem. Oni ti sousedé jsou vůbec zajímaví tvorové. U sousedů je Mája v kukuřici. Ano, ta populární včelka, kterou tak dokonale nazpíval i Mistr osmdesátník Karel Gott. Ostatně i on chtěl hned několikrát být “sousedem”. Kdyby se mu to podařilo, mohl mít další hitovku nazvanou Jak sousedé nechali žít prasátko

Martin Kratochvíl.
Týdenní zkrat: Nevěříte? Máme důkaz

A ještě než se vrátíme na rodnou hroudu, nemůžeme se nepodělit ještě o jednoho souseda. Byť tedy trochu vzdáleného. Produkt temných sil? Šaman bojuje proti Putinovi, zvolil překvapivý způsob. Jaký? Inu, vydal se na tři roky trvající túru, které se má Vladimir Vladimirovič nejspíš vylekat.

Jak se u sousedů seznamují, mnoho nevíme. Doma ale nastává Záludné seznamování. Hledáte vztah jako dravá šelma? Nedostanete ho. A navíc Když nefungují vztahy, neklape to ani v sexu, říká zkušená sexuoložka Laura Janáčková.

Martin Kratochvíl.
Týdenní zkrat: Buddhu v ČR nechceme

A nejen ona dobře ví, že když si dlouholetí partneři zevšední, je třeba vytáhnout osvědčenou zbraň: jídlo. Není se tedy čemu divit, že Borovany už voní koláčem a V Židlochovicích spořádají meruňkové knedlíky. Tedy když je venku ošklivě, alespoň popřejme dobrou chuť.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.

Martin Kratochvíl.
Týdenní zkrat: Pozor! Brusel útočí