Tak třeba Norsko označilo Čínu za bezpečnostní riziko. Je to směšné, reagovala ambasáda, a překvapivě to nebyla ta česká. Asi nějaká odbojová skupina, nebo co?

No a co byste udělali vy, kdybyste měli na skladě shnilé Polské hovězí? Pražské restaurace je vydávaly za argentinské, řekl ministr Toman. Jak jinak v Česku, že? Vždyť uležené je řádně, ta kráva se ani na nohy postavit nemohla. Top restaurace z něho připravovaly steaky. A ty obyčejné vývařovny? Pamatujete si v jídelnách na pravidelný páteční džuveč?

Máme ale větší problém. V Polsku se objevila nemoc šílených krav. Zvíře bylo z farmy nedaleko Česka. A když už se našlo jedno, najde se i druhé. No a tohle hovězí, to se nejdřív mile kymácí, ale pak taky padne. A tak prý Babiš možná upustí od plánu na školní obědy zdarma. Rozšířil by nynější projekty, třeba jízdné zdarma pro všechny. A to se vyplatí.

Musíme připustit, že si nejsme zcela jisti, zda následující dvě zprávy spolu mají nějaký souvis, ale podle všeho to vypadá, že by snad mohly konečně ukončit mnohaletý a krutý konflikt. Takže: Američana napadla puma. V sebeobraně ji zardousil holýma rukama. To je bezesporu nevídaný kousek, svědčící, že tradice a odvaha nejsou současným obyvatelům Divokého západu vůbec cizí. No a na druhé straně polokoule mezi makovými poli chvilku po uškrcení té kočkovité šelmy zaznělo: Nechceme se zmocnit Afghánistánu silou, upřednostňujeme dialog, tvrdí Tálibán. Náhoda? Nemyslíme si.

Pro zklidnění agrese raději všem konfliktním stranám závěrem nabízíme trochu uklidňující Inspirace: Korálová barva proteplí interiér, což je informace, bez které se prostě neobejdete. A jen tak mezi námi: Korálová, to je taková staropanenská růžová. Nemáte zač.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.