Nakonec Středeční stávku podpořilo šest tisíc škol. Některé ale nezavřou úplně, uklidňovali rozezlené rodiče pedagogové. O co kantorům vlastně šlo? Samozřejmě, že o peníze. Sliby se totiž dávaly, ale následná realita podle nich neodpovídala slíbenému.

S tím samozřejmě zásadně nesouhlasí jak ministr školství, tak premiér. Stávka? Odbory bojují víc za sebe a svoji image než za učitele, řekl Babiš o organizátorech protestu. Své si přidal i Ministr Plaga: Odbory nejsou ani schopny říci, kolik škol bude stávkovat.

V den stávky pak zajásal: Zavřeno dnes zůstalo přes tisíc škol. Debakl odborů, řekl. Jenže Učitelé v Česku stávkovali. Zapojila se více než polovina škol a řada kantorů protest symbolicky podpořila.

Naše vláda ovšem musí řešit mnohem důležitější problémy, třeba ten bruselský Negativní signál. Premiéry V4 zklamalo, že EU nepodpořila rozšíření o Balkán. Na ten naši učitelé nemyslí, co? A vyřešit se bude muset i ta kalamita na severu Čech. Nikdo to nečekal, ale Mývalů na Děčínsku přibývá. Prostředí mohou vážně škodit, takže bude třeba zorganizovat výjezd za občany i s ministrem životního prostředí. Nejdřív motýle a sysle a teď i mývale.

Závěrem už jen krátce k té demonstraci na Letné. Řešit se tam bude především Čapí hnízdo i žaloba na Zemana. Milion chvilek zveřejnil témata demonstrace, ale to nejdůležitější, Jak nám zdražili tuzemák, o tom tam nikdo zase mluvit nebude. V každém případě s klidem na práci raději počítejte až po 17. listopadu.

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.