První zní: Plavky si při návštěvách většiny koupališť raději neodkládejte.

Druhé: Realita je horší než náš film. Říká Emília Vášáryová, se kterou souhlasíme. Vždyť už V úplně prvním pornu bylo překvapivou hvězdou auto. Řidič na něj lákal ženy.

To sice platí na MFF Karlovy Vary i dnes, ale vraťme se raději do poklidných zákoutí místní reality.

V Česku si umíme přiznat, že Někdo to rád brutál. A fest! V naší kotlině proto není problém, když o někom víte, že Třískal holky hadicí i gumovou podložkou. Nesnesou míň než chlapi, říká k tomu pak zasvěceně otrlý bijec u trestné lavice s rákoskou v ruce. Jeden sjíždí filmy ve Varech, jiný si nechá rozsekat zadnici na Obscene extreme festivalu v Trutnově.

Sami to musíte cítit, že to je úplně jiná liga než u našich nudných sousedů. Prý Revoluce v Německu. Homosexuálové tam mohou zakládat rodiny. Žádná hadice, žádné maso? V Latinské Americe alespoň trochu tuší, o co jde. Kolumbie jako první na světě uzná sňatek mezi třemi muži. Místní poslanci sice nejspíš neumějí sčítat ani lajny koksu, ale tahle trojka se rozhodně za obscene extreme už označit dá. A tři ženský by nebyly?

No, ženský radši ne. Každý zkušenější spoluobčan vám řekne, že se máte vyhýbat nepřístupným a temným místům a drsným dámám. Jedna taková tuhle V podchodu rozdávala facky a volala satana. Ženu pak převezli na psychiatrii. Facky byly v pohodě, ale ten satan už byl navíc. Ale i pánové mají své dny: Manželku chtěl polít kyselinou a pobodat nůžkami na kuře. Ty jsou pro podobné účely samozřejmě plně funkční. A doplňují i představu o typickém místním sadistovi. Máme totiž v ruce čerstvý Výzkum sexuálních preferencí v Česku: Vede exhibicionismus.

Takže buďme rádi, že Ministerstvo má k dispozici na podporu psychiatrické péče 425 milionů z EU.

Dobrou chuť. 

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.