Tvrdík a Mynář s Nejedlým odletěli do Číny. Mají zjistit, co se děje ve společnosti CEFC a najít tajemného miliardami šustícího soudruha Jie. To už je náš prezident nemá rád? Copak neví, kolik lidí v komunistickém císařství ročně zmizí? Vždyť pro něj dřou jako koně!

Mimochodem. Po letech se k nám opět vrací. Bílých koní přibývá. Za pět let změnilo majitele přes tisíc firem. Ale soudruh Jie bílou barvu příliš nemá, že? Nechceme sýčkovat, ale tohle si tito všemi oblíbení pánové snad ani nezaslouží. Navíc když Sýček už v kraji dávno nežije, zůstal tu ale jeho příbuzný sýc. Takže se omlouváme za další falešnou zprávu: správně je, že nechceme sýcovat.

Se zvířaty v české kotlině to ale jinak vypadá růžově jak s těmi velkými, tak s těmi ušpiněnými. Třeba Zubrů v Česku přibývá. Loni jich tu žilo přes sto kusů, nejvíce od středověku. Situace je tak dobrá, že i Pražský tapír Punťa se vydává na Tchaj-wan. Za novou samičkou. A to mu samozřejmě přejeme, možná by se ale měl na ostrově pro jistotu zeptat, zda na něj neemigroval kvůli samičce i soudruh Jie.

Soudruh Jie to má rozlité u soudruhů v Pekingu, naši papaláši si to rozlili u české mládeže. Proti Babišovi a Zemanovi vyšly tisíce studentů protestovat do ulic. Aby toho nebylo málo, Petici za odstoupení premiéra Babiše podepsalo už přes 200 tisíc lidí. Mají to pánové těžké, chtějí pro nás to nejlepší, ale vždy se najde pár chudáčků a debilů, kteří neslyší na jejich rozumné: Shut up!

Ale i na chudáčky dojde. Že to je Science fiction? Ne. Vědci už umějí přeprogramovat mozek. Teď už stačí jen seznam těch debilů. A na něm premiér v demisi Babiš už tvrdě pracuje, on to se seznamy totiž umí.

A jestli vám je dneska kosa, tak si, prosím uvědomte, že Letošní zima byla jednou z nejteplejších v Česku od 18. století a že Klaus, jako vždy, jen globálně kecal.

Co je to Zkrat?Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.