Požár zasáhl nový komín teplárny v Plané nad Lužnicí, vychýlil se o metr. Tak snad to místním nenaruší topnou sezonu. A není to zdaleka jediná tragédie související s ohněm, která kotlinu v posledních dnech postihla. V Píšti shořela stodola, škoda je čtvrt milionu korun. U Oslnovic hořelo pole. Do hodiny měli hasiči oheň pod kontrolou. Vařiče pervitinu prozradilo spálené kuře v troubě. A ptáte se, co Guty? Tam šlo o něco jiného. Gutský farář u trosek shořelého kostela: To, co se stalo, není tragédie. A navíc Kostel v Gutech vstane z popela.


Vysvětlují všechny tyto nešťastné události Olympiáda hasičů a policistů, která navíc ještě nějakou dobu potrvá? Nikoli. Například Hasiči ve Spáleném světili svůj prapor. Jiní se vytahovali na značně slabší: Zážitek jako z hororu. Byt obsadilo padesát netopýrů, odehnali je hasiči. A někteří bojovníci s ohněm svému povolání dělají vyloženě ostudu. Hasič lživou historkou o záchraně dítěte zákon neporušil, sbor ho vyloučil.


Dost ale bylo štkaní síry na oheň, ostatně je to skvělý sluha. Jistě posloužil i dvojici dobrodruhů z Krkonošska, kteří Snědli kozu. A pokořili osmitisícovku prvovýstupem. Opět gratulujeme, a pak že kozlí maso smrdí! Ačkoli lepší čerstvá koza než omšelý tatarák. Polovina Čechů jí prošlé potraviny. Plýtvání je problém, ukázal výzkum. Smutné, zvláště když Jako ve Středomoří. Na jihu Moravy zrají šťavnaté fíky. Tak snad s tím stát něco udělá, když Písničkář Pokáč nazpíval letní hit pro ministerstvo zemědělství.


Na závěr něco optimistického. Nejstarší muž v Česku slaví 105. narozeniny. Tož, na zdraví!

 

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.