Když Sportovci představili novou verzi státní hymny, měla odborná veřejnost, protože Co Čech, to muzikant, ihned jasno. Dlouhá, utahaná, utopená, pompézní polyfonie k nevydržení. Poškodil jste jméno českého sportu, spílal Jakub Janda Kejvalovi kvůli hymně, tedy skokan/poslanec spílal veslaři/bafuňářovi. A mezitím si stovky ruských „diplomatů“ balily své sakypaky.

Novičoku mohla být vystavena více než stovka lidí a to už nedá ututlat, proto je třeba na někoho ukázat. Mohou za to Američani, ale my jim to vrátíme, hrozí ruská vláda a dodává, že novičok mohl být taky z Česka. Třetí nejmocnější muž USA Paul Ryan se před českou sněmovnou opřel do Ruska, prý šíří dezinformace, ale znáte to, to by to muselo v Evropě fungovat jako v Asii. Víte, jaký flastr tam můžete dostat za Šíření fake news? V Malajsii hrozí trest 10 let vězení.

Ilustrační foto.
Duel Deníku: Měly by obchody být zavřené každý státní svátek?

A to je dost, a tak se čeští mocni shodli, že i Česko vyhostí ruské diplomaty. Zeman pověřil BIS kvůli novičoku kvůli tomu, aby to tak Rusko nebolelo. Výroba či skladování novičoku v Česku? Zeman tomu nevěří a celá ta šaškárna kolem BIS se režíruje rovněž kvůli pozvánce na každoroční vojenskou přehlídku na Rudém náměstí. A to není fake news.

Kromě Moskvy jezdí naše hlava ráda i do regionů za voliči a za těmi by podle něj měli jezdit všichni politici. Takže Co ve Středočeském kraji smrdí nebo nevoní, přijedou obhlédnout ministři Babišovy vlády v demisi. Je jasné, že Ministry Středočeši hodlají přivítat s nastavenou dlaní. Ale zase tak jednoduché to mít nebudou. Nechybí peníze, ale vize rozvoje a plán investic, sdělil lačným Středočechům premiér, ale když viděl jejich protáhlé tváře a slyšel stále opakující se otázku Peníze? Budou, slíbil starostům Babiš nakonec.

Ale vize a plány, ty jsou třeba, to vědí i v Praze a proto je mají: Metro D se vrací do územního plánu, mělo by vyjet už v roce 2026. Nebo 2036, či 3026.

Vtip Marka Simona
Vtip Marka Simona

Co je to Zkrat?Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.