Ani ne po týdnu oznámil svým voličům a cizím nevoličům vítěz voleb Babiš: Jednat o koalici nemá smysl, ostatní nechtějí debatovat. A je to. Ne že by ale neměl úplně pravdu. Jeho předsudky mu potvrdil třeba předseda jedné ze sněmovních pidistran. Odborníci z ODS v Babišově vládě? Něco takového je absurdní, reagoval Fiala. A nebyl jediný, po Babišových projevech na adresy tradičních politiků a kvůli jeho obvinění z dotačních čachrů s ním do vlády, zdá se zatím, nikdo nechce.

Jenže Babiš nebude poražen, protože vsadil všechno, tvrdí politolog Mrklas a další vývoj mu dal za pravdu, protože Zeman pověřil Babiše jednáním o sestavení vlády a nepožaduje důvěru sněmovny. K čemu taky v našich ústavních pořádcích nějakou důvěru, že? A tak, než aby složitě a zdlouhavě hledal parlamentní většinu, raději Babiš vyrazí děkovat voličům do Ústeckého a Libereckého kraje.

Ale voliči hrají do karet hrají i Babišovu spoluhráči z Hradu, alespoň to tvrdí poslední Průzkum: Vůči stranám panuje ve společnosti velká skepse a nedůvěra. Jen toto strohé oznámení dnes stačí a zdecimovaná ČSSD svého kandidáta na prezidenta nepostaví. Stejně jako ANO či lidovci, je třeba dodat. Ale nesmějme se kdysi velké straně, zachránců se jí nabízí celá řada a ví o nich i jejich expředseda, staronový přítel a možná i budoucí předseda Jiří Paroubek: Loď se potápí. Sociální demokracii by prospěl Hašek či Zimola, myslí si upřímně. Takže Škromach má zase smůlu, škoda.

Na Hradčanech se proto už začíná slavit. Navíc, když Firma, která získala zakázku od Hradu, darovala SPO 300 tisíc korun. Hlasy jsou a peníze se sypou…

Jen tak mimochodem: Ve Francii roste zájem o exorcisty. Ďábla vyženou za 900 eur. To není až takový balík. Co myslíte?

Co je to Zkrat? Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.