Chtěli jsme po dlouhé době opět psát o hezkých věcech. Jako třeba že Nejvíce syslů žije u Mladé Boleslavi a v Českém středohoří. Nebo alespoň o veselých. Například o tom, jak Místo sexu dostal muž výprask. Navíc přišel o peníze. Chtěli jsme psát, že už zase Meteorologové varují: tropické teploty vystřídají bouřky a přívalové deště. Což prý potěší pouze Hanáky, protože Část obce na Olomoucku je bez vody. Obyvatelé si i přes zákaz napustili bazény, a déšť by je mohl zachránit. Ale nemůžeme. Protože vše se točí kolem zákeřného útoku na nás na všechny, tedy na Českou republiku, tedy Agrofert, tedy Andreje Babiše…

Klasicky v úterý Plný Václavák žádal demisi Babiše i Benešové, lidé chtějí zaplnit také Letnou. Už 23. června. Byla to nejspíš Největší demonstrace od roku 1989. Snad Babiše přivede k rozumu, řekla účastnice. Ale co si budeme povídat: těžko. Jak se dalo očekávat, Babiš odmítl audit, ministři mu kryjí záda a navíc Reakci na audit budou psát úředníci, říká Hamáček.

A aby to bylo všem zcela jasné, premiér zařval: Audit je nestandardní a považuji ho za útok na Českou republiku. Těšit se můžou i v Bruselu, poněvadž Babiš chce mluvit s Junckerem. Auditoři se chovali skandálně, jsou nekompetentní, zuřil šéf ANO. Jak se ovšem dalo čekat, Brusel odmítl Babišovu kritiku. Komise poslala do Česka další audit, a Monika tak musela do lékárny pro další homeopatika na křivdu.

A o kolik že to vlastně jde? O Skoro půl miliardy. Tolik by Česko mohlo vracet Evropské unii kvůli Agrofertu. Takže vlastně drobný. Třeba v porovnání s tím, že Schodek rozpočtu stoupl za uplynulý měsíc o dvacet miliard. Taky už cítíte v kostech, jak je líp?

Co je to Zkrat?
Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.