Praha netradičně bojuje proti smogu. Pivem láká řidiče, aby nechali auto doma. To je samozřejmě skvělý marketingový tah. Ale dělat z alkoholu dobrého kamaráda a téměř klíčovou zbraň s globálním oteplováním (k němuž samozřejmě ani tento rok nejsou vůbec žádné důkazy, jak by část politického spektra neopomenula zmínit)? To se na magistrátu asi někomu zavařil mozek, dal si dvě tři od cesty na oběd a dostal tento skvělý „nápad“.

Podivuhodný případ zaznamenalo také pražské letiště. Mladý cizinec měl v taškách 80 tisíc cigaret. Pašeráka na letišti odhalil pes. To asi na osobní potřebu nesvede. Vedro asi bylo také jednomu slušnému člověku, který si chtěl samozřejmě zcela oprávněně vyšlápnout na Pákistán. Státní zástupce obžaloval mladíka hrozícího Pákistánu kvůli zadržené Češce. Jak tahle kauza asi dopadne?

Martin Jůzek.
Komentář Martina Jůzka: Facky, co (ne)bolí aneb Quo vadis, Sparto?

Ale o první příčku v boji o Zlatý přehřátý mozek se podělila dvojice řidičů. Ze severních a západních Čech. Teréňákem vjeli do Labe v Ústí. Prý zabloudili. Tak samozřejmě, co jiného mají říkat? Ještě to mohli svést na to, že je tam poslala navigace. Nejspíš právě navigace poradila jedné Západočešce, jak se vypořádat s požárem vozu. Ženě na Klatovsku začalo hořet auto. Zastavila s ním u benzinky. Gratulujeme, že to všichni přežili. Snad.

No a kdybychom náhodou přežili chování vlastní či svých spoluobčanů, nemáme ještě zdaleka vyhráno. Na každém rohu totiž čeká zvířecí nebezpečí. Komáři? Letos extrémně málo, hubí je sucho. Místo nich útočí agresivní muchničky. A na jižní Moravě navíc řádí jiná populární mikrozvířátka. Klíšťovou encefalitidou se v kraji nakazilo 38 lidí. Trojnásobek oproti loňsku.

Stanislav Šulc.
Týdenní zkrat: Smrádek, ale teplíčko

Tak zaplať pánbůh, že se alespoň neotrávíme tím, co přineseme z lesa. Sucho houbařům nepřeje, začínají tu růst tropické druhy. A jak víme, správný Čech všechny cizácké věci nesnáší, natož aby je jedl.

Dobrou chuť.

Co je to Zkrat?Zkratkovité a nekorektní asociace po přečtení titulků, které se minulý týden objevily na Denik.cz a Dotyk.cz. Vytučněný text jsou prolinkované titulky na články. Zbytek jsou asociace.